Jak zmieniać - Katy Milkman

Jak zmieniać

By Katy Milkman

  • Release Date: 2021-11-10
  • Genre: Law

Description

Zapominalstwo. Prokrastynacja. Impulsywność. Lenistwo. Jak to się dzieje, że rujnują one starannie przygotowane plany, uniemożliwiając zmianę nawyków i realizację zamiarów?

Katy Milkman całą swoją karierę poświęciła badaniu zmian behawioralnych. Odkryła, że ponieważ nie można w pełni pozbyć się niepożądanych uwarunkowań i przyzwyczajeń – są one częścią ludzkiej natury! – to zamiast bezskutecznie z nimi walczyć, powinniśmy je przechytrzyć i sprawić, by zaczęły działać na naszą korzyść. Żeby to osiągnąć, potrzebujemy jednak skutecznej strategii. O tym właśnie pasjonująco pisze Milkman w tej przełomowej książce, pełnej intrygujących przykładów i naukowo ugruntowanych sposobów, które poprowadzą cię prosto do celu – do zmiany, jakiej pragniesz dokonać w swoim życiu.

Jak pokazuje Milkman, zmiana przychodzi najłatwiej i najskuteczniej się utrwala, gdy zaczynasz rozumieć, co stoi na twojej drodze do sukcesu – dopiero wówczas możesz dopasować do tej przeszkody strategię działania.

Bazując na własnych badaniach oraz pracach swoich cenionych współpracowników, Milkman w „Jak zmieniać” w przystępny i barwny sposób prezentuje przydatne strategie identyfikowania i przezwyciężania najczęstszych przeszkód na drodze do pożądanej zmiany.

Dzięki wciągającym historiom dowiesz się między innymi:
jak uleganie zachciankom może stać się atutem, czyli czym jest pakietowanie pokus że udzielając komuś rad nawet w kwestiach, z którymi sobie nie radzisz, sam również możesz osiągnąć więcej jak dobrze wykorzystać wpływ otoczenia czy warto czasem być leniwym.
Bez względu na to, czym się zajmujesz i czy chcesz dokonać zmiany w życiu osobistym, zawodowym czy w swoim środowisku, „Jak zmieniać” podsunie ci bezcenne strategie oparte na badaniach naukowych, które pomogą ci zacząć, zmienić i wytrwać.

„Lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce ulepszyć swoje nawyki… lub swoje życie”. – Charles Duhigg, autor bestsellera „Siła nawyku”

„Przełomowa książka. Pokazuje, że każdy z nas może być superczłowiekiem”. – Angela Duckworth, autorka bestsellera „Upór”

„Jeśli marzysz o nowym sobie, zacznij od przeczytania tej książki”. – Dan Heath, współautor bestsellerów „Przyczepne historie” i „Pstryk”

„Inteligentna, pionierska i pełna największych odkryć tej dekady”. – Arianna Huffington, założycielka i CEO Thrive Global

„Katy Milkman jest cudowna. W tej książce zdradza wszystkie swoje sekretne taktyki”. – Richard H. Thaler, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, autor bestsellera „Impuls”

„Ta książka przypomina najmądrzejszego przyjaciela na świecie, który szepcze ci do ucha. Po jej przeczytaniu zechcesz wysłać Katy Milkman podziękowania”. – Daniel H. Pink, autor bestsellerów „Kiedy, „Drive oraz „Jak być dobrym sprzedawcą”

„Mistrzowskie wyjaśnienie, jak działa zmiana behawioralna”. – David Epstein, autor bestsellera „Sięgaj jak najdalej”

„Każdy z nas chce wiedzieć, co sprawia, że człowiek jest w stanie się zmienić, i co czyni tę zmianę trwałą. Milkman korzysta z najnowszych odkryć naukowych, by udzielić nam odpowiedzi”. – Carol S. Dweck, autorka bestsellera „Nowa psychologia sukcesu”

„Wyjątkowy plan działania, pomagający przezwyciężyć trudności związane z największym życiowym wyzwaniem: staniem się tym, kim uważamy, że powinniśmy być”. – Stanley McChrystal, emerytowany generał Armii Stanów Zjednoczonych, autor bestsellerów „Team of Teams” i „Leaders”