Férová práce - Kim Scott

Férová práce

By Kim Scott

  • Release Date: 2023-04-25
  • Genre: Business & Personal Finance

Description

>> CÍTÍTE SE V PRÁCI DISKRIMINOVÁNI? STAL SE VÁŠ KOLEGA OBĚTÍ ŠIKANY? DOSLECHLI JSTE SE, ŽE JAKO ŠÉF NEJEDNÁTE FÉR? <<

>> „Kim Scott ukazuje, že proti diskriminaci a obtežování můžeme účinně bojovat pomocí spolupráce a vzájemného respektu.“
— Sheryl Sandberg, bývalá COO společnosti Facebook <<

## O knize

Proč brát podobné otázky vážně? Už proto, že pokud se v práci necítí dobře byť jen jediný člověk, má to negativní dopad na výkon celého týmu.

Kim Scott, autorka kultovního konceptu radikální otevřenosti, patří k nejzkušenějším lídrům Silicon Valley. Ve své nové knize odkrývá témata, o kterých se zaměstnanci i samotné firmy často bojí nahlas mluvit. Předsudky, obtěžování a šikana ale nezmizí tím, že o nich budeme mlčet.

## Tato kniha odhaluje drtivé dopady neférových podmínek na pracovišti a zároveň nabízí jasné rady a řešení pro všechny z nás:
- PRO POŠKOZENÉ – návody, co dělat a jak se bránit
- PRO PŘIHLÍŽEJÍCÍ – tipy, jak najít odvahu vykročit z řady a postavit se za druhé
- PRO TY, KTEŘÍ TÁPOU – jak rozpoznat, že třeba i nevědomky někoho sami poškozujeme, a jak to změnit
- PRO SKUTEČNÉ LÍDRY – konkrétní návrhy, jak předcházet nespravedlnosti a co dělat, když už k ní došlo

Ať už pracujete ve velkém korporátu, nebo v malé kavárně Kim Scott vám pomůže vytvořit prostředí, ve kterém ze sebe budou všichni dávat to nejlepší a které bude fungovat jako magnet na skvělé kolegy.

## O autorce

Kim Scott má zkušenosti s vedením týmu v Google, přednášením na Apple University či koučováním vedení Dropboxu nebo Twitteru. Je spoluzakladatelkou vzdělávací společnosti, která se snaží kultivovat firemní prostředí a komunikaci. Kromě knihy Férová práce napsala bestseller Radikální otevřenost. S manželem a dvěma dětmi žije v Kalifornii.

## Více o knize
http://www.melvil.cz/kniha-ferova-prace